34.8 C
Скопје
20:04 - 15 јули, 2024

Јована Јеремиќ отиде во манастир, откако се запали пекарата на вереникот: Објавила фотографија со свештеникот

Водителката Јована Јеремиќ го посети манастирот Ражиновац, блиску до Гроцка, а многумина го коментираа нејзиниот стајлинг за оваа пригода.

Јована се сликала со отец Серафим на капијата на манастирот и ја споделила фотографијата на Инстаграм, каде нејзиниот стајлинг привлече големо внимание.

Имено, таа носеше долг црвен фустан со голи рамена, што не е пристојно за ваква посета, а некои ја критикуваа поради тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)

„Ако Бог е со тебе, а Бог е со тебе, тогаш кој може да биде против тебе? Отец Серафим. Душата си ја бара храната. Како што ние се грижиме за својот изглед, како што го зајакнуваме секој ден, така е неопходно да ги нахраниме и нашите души , но секогаш остануваат неразбирливи, на браникот на нејзината борба“, напиша таа во описот на фотографијата.

„Се е убаво, но вака ли се доаѓа во манастир?“, „Мислам дека не треба да има голи раменици во манастир“, „Фустанот е убав, но не за манастир“, беа коментарите.

Да потсетиме, водителката минатата недела доживеа драматични моменти заедно со нејзиното момче Драган Станковиќ, кога му изгоре пекарата на Драган.

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....