4.8 C
Скопје
01:47 - 4 март, 2024

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Синоќа во Сплит почина Владо Правдиќ, поранешниот клавијатурист на „Бијело Дугме“, кој последните неколку месеци се бореше со тешка болест, а веста за неговата смрт изненади многумина.

Фронтменот на познатиот бенд Горан Бреговиќ со емотивна порака се прости од својот колега.

„Тој беше единствениот меѓу нас фин дечко. Жал ми е. Почивај во мир…“, напиша Бреговиќ во објавата на Фејсбук.

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....