6.8 C
Скопје
06:05 - 4 март, 2024

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Официјалната белградска премиера на долгоочекуваниот филм за животот на популарниот пејач Џеј Рамадановски, „Недеља“, е закажана за 16 јануари во Домот на синдикатите, додека новосадската премиера ќе се одржи еден ден подоцна – 17 јануари.

Филмот е снимен по идеја на продуцентот Владан Анѓелковиќ и сценаристот Стефан Бошковиќ, а редовните проекции ќе почнат на 18 јануари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Film “Nedelja” (@nedelja.film)

Џеј Рамадановски отсекогаш сонувал да стане некој важен, а музиката му била патот. „Недеља“ го прикажува неговиот живот и духот на Дорчол во седумдесеттите и осумдесеттите години. Ова е филм за пријателството и успехот, во кој проникнуваат елементи на акција, драма и незаменлива музика.

Актерската екипа ја сочинуваат Хусеин Алијевиќ, Марко Јанкетиќ, Стефан Вукиќ, Алексеј Бјелогрлиќ, Ален Селими, Ана Пиндовиќ, Златан Видовиќ, Маша Ѓорѓевиќ, Милица Јаневски, Стојша Ољачиќ, Бајрам Северџан, Нела Михајловиќ и други.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....