17.8 C
Скопје
16:11 - 3 март, 2024

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ почина синоќа во Сплит. Тој во последните месеци се бореше со тешка болест, а веста за неговата смрт изненади многумина.

Уште еден поранешен член на познатиот бенд, Ален Исламовиќ со емотивна порака се прости од својот колега.

„Владо нека ти е лесна земјата. Беше искрен и добар човек, секогаш ми беше задоволство да бидам во твое друштво, искрено сочувство до твоите деца и семејството, каде и да се“, пишува во неговата објава на Инстаграм.

Слични објави

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо
Се вчитува....