11.8 C
Скопје
22:52 - 23 април, 2024

(Фото + видео) Фустанот на Северина за кој сите зборуваат: Првпат го носев пред 11 години и еве ме повторно

Неодамна во преполната сала Младост, Северина (51) ја забавуваше публиката од Риека, и постојано истакнуваше колку емотивно е врзана за градот. Сега таа на социјалните мрежи сподели серија фотографии од концертот и откри непознати детали за фустанот кој го носеше таа вечер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

– Во оваа соблекувална, пред 11 години, во 2013 година, за првпат облеков костим на турнејата „Добредојдовте во клубот“. Го чуваше мојата долгогодишна пријателка Сија Кљенак, која ми го донесе како изненадување на денот на концертот во Риека… – напиша таа во описот на фотографиите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Најемотивниот момент на вечерта беше изведбата на „Родено мое“, која беше проследена со неколкуминутен аплауз од публиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Подоцна пејачката на социјалните мрежи сподели видео од концертот во Риека и испрати порака.

– Пораката е на крајот од песната – напишала пејачката заедно со видеото.

Откако отпеа дел од таа песна, Северина на присутните им рече: „Никогаш не е доцна, девојки“ и ја крена раката во воздух.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....