5.8 C
Скопје
21:54 - 6 декември, 2023

(Фото) Тамара Тодевска направи крштевка за синот Дарен, кум му беше познатиот македонски ракометар

Пејачката Тамара Тодевска во бракот со поранешниот кошаркар Александар Димитровски – Мачка ги доби ќерката Хана и синот Дарен. Минатата година таа потврди дека се разведува од својот сопруг, а пред извесен период изјави дека ѝ дава шанса на новата љубов.

Овој пат пејачката имаше повод да прослави. Таа на својот инстаграм-профил се пофали дека познатиот ракометар Дејан Манасков го крстил нејзиниот син Дарен.

На крштевката која се одржа во црквата „Св. Јован Крстител“ во населбата Капиштец присуствуваше и нејзината сестра Тијана Дапчевиќ.

„Крстено дете“, напиша Тамара под фотографиите кои ги објави.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....