25.8 C
Скопје
14:02 - 28 мај, 2024

(Фото) Роберт де Ниро првпат во јавност со мајката на неговото седмо дете: Вљубен е до уши во махерката за боречки вештини

Холивудскиот актер Роберт де Ниро за прв пат се појави во јавноста со мајката на неговото седмо дете Тифани Чен, пренесува Мирор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leyla 🍿 (@lleeyla)

Роберт де Ниро (79) и неговата девојка и инструкторка за боречки вештини Тифани Чен (45) заедно присуствуваа на премиерата на новиот филм на актерот, The Flower Moon Killers, на Канскиот филмски фестивал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Just Jared (@justjared)

Де Ниро и Чен се држеа за рака во текот на целата вечер и заедно позираа пред фотографите. По премиерата, парот отиде на забава организирана од списанието Венити Фер (Vanity Fair) и модната марка Прада (Prada).

На 9 мај се дозна дека 79-годишниот Роберт Де Ниро стана татко по седми пат. За време на интервју со новинар од порталот ET Canada, на актерот намерно или ненамерно му се „испуштило“ дека сега има не шест, туку седум деца.

„Само што ми се роди бебе“, рече тој.

Мајка на седмото дете на Роберт Де Ниро е неговата инструкторка по боречки вештини Тифани Чен, која актерот ја запозна на снимањето на „Приправник“ во 2015 година.

 

Слични објави

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо

(Фото) Јелена Карлеуша во јавност, го спомна и Душко: Погледнете како изгледа среде разводната треска 

еспресо

Астропрогноза за вторник, 28 мај: Лидерство за раковите, внимание за девиците

еспресо
Се вчитува....