32.8 C
Скопје
20:44 - 15 јули, 2024

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Стилот на сопругата на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, секогаш е минималистички и одмерен, а за модните изданија секогаш добива бројни комплименти.

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена уживаат во мир по операцијата на која беше подложен српскиот тениски ас, а таа сега се огласи на Инстаграм за да покаже како го поминуваат времето.

Имено, Јелена сподели фотографии од тајната венчавка на која присуствуваа, за која облече фустан со пруги, а потоа покажа како ужива во природата со Новак и нивните деца.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)


Јелена се фотографирала без трошка шминка во кадар одблиску и со очила за сонце на лицето, а потоа додека вози велосипед во нива.

Како Јелена Ѓоковиќ стана вегетаријанка

– Почнав да размислувам како да преживеам три години, бидејќи немав пари да јадам во не знам какви ресторани, а не живеев ниту во дом со кујна. Така што веганството почна од мака – рекла Јелена.

Таа тогаш изјави дека прашање е дали ќе остане веган до крајот на животот, но дека засега најважно и е да се чувствува добро.

– Бев голем јадеч на месо, и сè уште го сакам многу, но не го јадам. Се чувствувам добро и тоа ми беше целта, да најдам начин да го живеам овој живот буден, со енергија, здрав – рече таа и додаде дека е важен и начинот на подготовка на храната.

– Мојата исхрана е 70 отсто сирова храна, а 30 отсто варена. Најчесто јадам супа, тестенини без глутен, киноа, ориз… Деновиве е тешко да се најде вистинска храна подготвена на здрав начин. Затоа ми е важно добро да ги организирам оброците и имам среќа што имам партнер кој, како мене, е посветен на тоа да остане здрав и силен. Нашите режими на исхрана се само малку поинакви – заклучила Јелена Ѓоковиќ во една прилика во емисијата „Што сум јас за тебе, а која сум јас за себе“.

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....