26.8 C
Скопје
09:09 - 13 јуни, 2024

(Фото) Добредојде Синклер во Македонија

Викендов со цел одбележување на почетокот на соработката со Францускиот бренд за дермални филери Синклер (Sinclair), се одржаа неколку „хендс он“ (hands-on) работилници и пригодна коктел забава организирани од Фила Фарм / Fila Farm како генерален увозник и центарот за естетска дерматологија Zan Mitrev Aesthetic.

Предавачи на мастерклaсот беа доктори со врвно искуство д-р Кристина Давидович, д-р Злата Попович, д-р Мишел Мутлаг и нашиот дерматолог д-р Анџелка Илиева.
Производите Ланлума (Lanluma), Маили (Maili) и Елансе (Elanse) кои се дел од портфолиото на брендот Синклер се со премиум квалитет, а преку врвните технолошки достигнувања во оваа област овозможуваат индивидуален пристап во разубавувањето.

Комерцијален текст.

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....