19.8 C
Скопје
07:11 - 24 септември, 2023

(Фото) Цеца светкава на прослава, но сестра ѝ го украде вниманието

Поранешните ѕвезди на „Гранд“, пејачот Петар Митиќ и неговата сопруга, пејачката Ивана Павковиќ, направија прв роденден на близнаците Војин и Вук.

На списокот на гости беше целата стара гарда на „Гранд“, меѓу кои и пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, која дојде во друштво на нејзината сестра Лидија.

Придружничката на Цеца се облече во модна комбинација која ги засени сите.  Имено, Лидија се одлучи за фустан во кремаста нијанса, а модната комбинација ја надополни со предимензионирани очила за сонце и складна мала чантичка која ја стави во преден план.

Цеца се одлучи пак, за малку погламурен изглед – бела светкава маица, која ја истакна нејзината бујна фигура, а ја искомбинира со црни панталони. Сепак, украсена беше со широка насмевка.

Од фотографијата се гледа која од двете убави жени во климакс правела ботокс интервенции, а која, веројатно за среќа, не.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....