19.8 C
Скопје
23:40 - 26 септември, 2023

Екс-сопругата на Кевин Костнер откри зошто пријателот на актерот ѝ дал 20.000 долари и ја носел на одмор

Во позадината на скандалозниот развод, Кристин Баумгартнер одмараше на Хаваи со близок пријател на актерот.

Сопругата на американскиот актер Кевин Костнер, Кристин Баумгартнер, е децидна дека човекот со кој била фотографирана додека била на одмор на Хаваи ова лето, не е нејзино момче, пишува TMZ.

Актерот од „Yellowstone“ и 49-годишната дизајнерка на чанти присуствуваа на сослушување во судот за време на нивниот развод во Санта Барбара во четвртокот, 31 август 2023 година, а Баумгартнер сведочеше дека пријателот на Костнер не ѝ е момче.

Кристин зборуваше за нејзиното јулско патување на Хаваи, каде што беше фотографирана со долгогодишниот пријател на Костнер, банкарот Џош Конор, богат финансиер кој живее во близина на вилата на ѕвездата во Карпинтерија, Калифорнија.

Кристин признала дека и покрај тоа што Џош ѝ дал 20.000 долари, тие не се забавуваат и дека таа делела соба со нејзината најдобра пријателка за време на нејзиниот престој на Хаваи, а не со Џош.

Костнер претходно изјави дека Кристин толку многу ги сака парите што неговиот пријател Џош ѝ дал 20.000 долари. Поточно тој сведочеше дека парите „неодамна ѝ биле дадени од нејзиното момче“.

Конор, кој живее во Санта Барбара, е долгогодишен пријател на Костнер и неодамна се разведе од сопругата Патриша.

Актерот ја обвини сопругата дека е романтично поврзана со него, но кога адвокатот на Баумгартнер отворено ја праша дали тој е нејзин дечко, таа цврсто одговори: „Не“.

Кристин била прашана и за 20.000 долари што ѝ ги дал Џош Конор, а таа пред судот рекла дека 10.000 долари од нив ѝ биле дадени на нејзината мајка „бидејќи била загрижена за состојбата на својата куќа“.

Таа низ солзи призна дека Костнер и плаќал на мајка ѝ само по 5.000 долари месечно со „години“, но исплатите престанале кога се развеле.

Баумгартнер рече дека му ги вратила преостанатите 10.000 долари на Конор „бидејќи сега не ѝ требаат“.

 

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....