14.8 C
Скопје
07:32 - 26 септември, 2023

(Фото) Амал Клуни во фустан како ноќница ја „растопи“ Венеција: Нереално убавата адвокатка почестена со награда

Сопругата на холивудскиот актер беше почестена на престижната церемонија на доделување награди.

Сопругата на Џорџ Клуни, Амал беше почестена за лидерство на наградите DVF за време на филмскиот фестивал во Венеција.

Адвокатката за човекови права Амал (45) изгледаше нереално убаво додека пристигнуваше во Сала дељи Араци за церемонијата на доделување награди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitris Giannetos (@dimitrishair)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TAB VINTAGE (@tabvintage)

Славната двојка позираше за 14-тиот годишен настан основан од дизајнерката Дајан фон Фурстенберг, кој ги слави извонредните жени кои се посветиле на промена на животите на другите жени.

Така, за таа прилика, Амал облече розов фустан од тантела налик на свилена ноќница или комбинезон, и рамни нежни сандали со металик ременчиња. Мајката на две деца беше дискретно нашминкана со доминантна палета на розови тонови. Обетките со дијамантчиња го комплетираа преубавиот моден изглед на Амал.

Нејзиниот сопруг пак, 62-годишниот американски актер Џорџ Клуни, изгледаше елегантно во црн костум, кој го носеше со малку откопчана темносина кошула.

Инаку, фустанот кој го носеше Амал е од есенската колекција на Кристијан Диор, дизајниран од Џон Галијано.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WHOOPSEE (@whoopsee.it)

 

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....