Адел со припреми за нов музички материјал!

Џонатан Дикинс, менаџерот на музичарската дива Адел, открил дека пејачката оваа година ќе издаде нов музички материјал, пишува aceshowbiz.com.

Британската музичарка и авторка уште од 2015 година и излагањето на албумот „25“ нема објавено ниту една песна. Веста ја потврдила и нејзината агентка Луци Дикинс.

View this post on Instagram

Houston, TX / Toyota Center / Nov 10

A post shared by Adele (@adele) on

Менаџерот и агентката откриле дека „на прво слушање“ се заљубиле во нејзиниот глас и изведба. Првиот пат ја запознале секој посебно. После слушањето на CD-то, се одличиле дека мора да припремат пат за Адел.

Обожавателите мислеле дека новиот албум ќе биде објавен во октомври 2019 година, но озборувањата и медиумските натписи се покажале како невистинити.

Слични објави

Кристина Агилера не може да се насмее поради ботоксот! (ФОТО)

Igor

ЗА СИТЕ ЉУБИТЕЛИ НА ХОРОРИ: 10 најстрашни филмови на Нетфликс! (ВИДЕО)

Еспресо

Софија Вергара со провокативна фотографија од минатото: За неа времето е застанато! (ФОТО)

Еспресо

Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Еспресо

Откриена нова „мини Месечина“, која во моментов кружи околу Земјата

Еспресо

За овие ПЕТ ЗБОРОВИ заработи 100.000 евра: Марина Туцаковиќ напиша само еден стих од песната која СИТЕ ЈА ЗНАЕТЕ

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет + осум =

Слични објави

Во светот можеби не е, но за нас е бизарна храна: Змии, желки, пајаци, лилјаци…

Еспресо

Панчо и Андреј од ДНК снимија спот, а во него Миа Костова во када (ВИДЕО)

Igor

КРАЛСКИ КАРАНИЦИ: Ни тие не се отпорни на проблеми, а за се е виновна ТАА!

Igor

Свадба меѓу демонстранти: Пар се венчаше на протестите во Филаделфија (ФОТО)

Еспресо

6 трикови што можат да ви го спасат животот: Еве како безбедно да го запрете автомобилот доколку ви откажат сопирачките!

Еспресо

Ози Озборн го објави спотот за „Ordinary man“ и на публиката им ги откри своите најсреќни и најболни моменти! (ВИДЕО)

Еспресо