7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Каде ќе има дожд, а каде снег, и точно кога!

– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Ветерот особено Долж Повардарието повремено ќе засилува на интензитет. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 6 до 12 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Ветерот повремено ќе засилува на интензитет, додека максималната температура ќе се искачи до околу 12 степени.

Според Попоски, потоа, под влијание на влажен воздушен бран, утре и тоа особено претпладне на повеќе места ќе има врнежи од дожд, додека на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Врнежи од дожд и тоа особено во западните предели ќе има и за време на викендот. Од утре, исто така ќе дува и умерен до засилен ветер од јужен и од југоисточен правец, додека температурите на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 5 до 10 степени, додека поради јужното воздушно струење, значително потопло ќе биде за време на викендот кога максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 16 степени.

Слични објави

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.
Се вчитува....