7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

ВЕРУВАТЕ ЛИ ВО ЕНЕРГИЈАТА НА ИМЕТО? Сопственичките на овие 5 имиња се заштитени од лоша среќа

Според астролозите, ѕвездите имаат огромно влијание врз карактерот на личноста родена во одреден хороскопски знак. Но, постојат и верувања дека и имињата не ги добиваме случајно и дека всушност ни се предодредени одамна пред да се родиме.

Некои женски имиња имаат силна енергија со себе, а се верува дека сопственичките на следниве пет имиња се заштитени и среќни:

Александра

Ова име има значење „заштитничка“ и „храбра“. Се верува дека го носат девојки и жени кои се полни со сила и самодоверба и кои сигурно чекорат низ животот.

Викторија

Значењето на ова име е „победничка“. Таа сигурно чекори кон своите цели, енергична е, активна, интелигентна и атрактивна.

Ирина

Ова име има значење „мир“. Жените со ова име се приземни и зрачат со сила и спокој. Носат брзи и точни одлуки и ризикуваат кога треба да решат сериозен проблем.

Елена

Таа е духовита и срдечна, понекогаш лесноверна, но ако ја повредите, нејзиното срце останува заклучено за вас засекогаш. Значењето на името е „сончева светлина“.

Татјана

Татјана има повеќе значења од кои старогрчкото значи „организатор“, а римското „миротворна“. Таа е одлучна и храбро чекори кон своите цели.

Слични објави

(ВИДЕО)ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАЛАШЕВИЌ: Ќерката Јелена проговори за прошталното писмо на Панонскиот морнар

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо
Се вчитува....