9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

ЏЕСИ ЏЕЈ СО ЕМОТИВНА ОБЈАВА: Го изгубив бебето, немам контрола над моите емоции

Пејачката Џеси Џеј објави дека доживеала спонтан абортус.

Џеси на својот инстаграм-профил објави фотографија на која држи тест за бременост. Таа не откри колку време е бремена, но откри дека на третиот ултразвук дознала дека чукањето на срцето на бебето повеќе не се слуша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie J (@jessiej)

„Вчера наутро се смеев со една пријателка, велејќи: „Сериозно, како ќе издржам на мојот настап во ЛА утре вечер без да и кажам на публиката дека сум бремена? А веќе попладнето бев загрижена како ќе го изведам настапот без да се распаднам на сцена… По третиот ултразвук ми рекоа дека чукањето на срцето веќе не се слуша…“, напиша пејачката во емотивната објава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie J (@jessiej)

„Утрово. Се чувствувам како да немам контрола над моите емоции. Можеби ќе се каам што го објавив ова. Можеби не. Не знам“, пишува 33-годишната џеј.

Џеси Џеј исто така рече дека „одлучила сама да има дете“ затоа што тоа е „нејзиниот животен сон и затоа што животот е премногу краток“.

„Забременувањето беше чудо само по себе и искуство кое никогаш нема да го заборавам и знам дека ќе го доживеам повторно“, додаде таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie J (@jessiej)

„Морам да одржам концерт“

Пејачката, на која претходно ѝ било кажано дека не може да има деца, објасни дека е решена да го одржи концертот во Лос Анџелес, не за да ја „избегне тагата“, туку затоа што мислела дека пеењето ќе ѝ помогне.

„Имав два настапи за 2 години и тоа ѝ требаше на мојата душа. Денес уште повеќе. Знам дека некои луѓе ќе речат дека треба да откажам. Но во овој момент сум сигурна само во едно. Почнав да пеам кога бев млада од радост, за да ја исполнам мојата душа, тоа никогаш не се промени и морам да ја одработам на свој начин“, објасни таа.

„Сè уште сум во шок, тагата е огромна. Но, знам дека сум силна и знам дека ќе бидам добро. Знам и дека милиони жени ширум светот ја почувствувале оваа болка и повеќе. Се чувствувам блиску и до оние што ги познавам и оние што не ги познавам. Тоа е најосаменото чувство на светот“, заклучи пејачката.

Слични објави

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.
Се вчитува....