30.8 C
Скопје
13:25 - 10 август, 2022

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

моника белучи

– Она што навистина ме трогна во овој проект беше двојството на дивата, огромниот талент и во исто време жена со едноставно срце…, вели Моника Белучи за покојната оперска пејачка Марија Калас, во интервјуто за „Sunday Times Style“.

Глумицата ја краси насловната страница и зрачи со сексапилност.

Освојувањето на престижната насловна следува откако Белучи ја доби главната улога во тетарската претстава посветена на Калас, базира на личните дневници и писма на оперската дива кои ќе се читаат на сцената во Лондон, следниот април (претставата беше закажана за крајот на овој декември, но е презакажана за април 2022 поради пандемијата).

Инаку, Моника Белучи моментно е актуелна и со уште една главна улога – во документарниот филм посветен на филмската дива Анита Екберг, симбол на „La Dolce Vita“. Но, животот на Анита беше сè освен „долче“ (сладок); нејзината приказна е приказна за актерка проголтана од сопствената сенка.

Филмската приказна го следи нејзиниот исклучителен живот, слабости и избори, ставајќи го во преден план и тешкото чувство да се биде ѕвезда.

На видео клипот Белучи е снимена на сет за Вог Италија за специјален едиторијал на Долче и Габана.

Слични објави

Славчо Попоски прогнозира пороен дожд, грмежи и засилен ветер; невреме во Скопје

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо
Се вчитува....