-5.2 C
Скопје
00:21 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

моника белучи

– Она што навистина ме трогна во овој проект беше двојството на дивата, огромниот талент и во исто време жена со едноставно срце…, вели Моника Белучи за покојната оперска пејачка Марија Калас, во интервјуто за „Sunday Times Style“.

Глумицата ја краси насловната страница и зрачи со сексапилност.

Освојувањето на престижната насловна следува откако Белучи ја доби главната улога во тетарската претстава посветена на Калас, базира на личните дневници и писма на оперската дива кои ќе се читаат на сцената во Лондон, следниот април (претставата беше закажана за крајот на овој декември, но е презакажана за април 2022 поради пандемијата).

Инаку, Моника Белучи моментно е актуелна и со уште една главна улога – во документарниот филм посветен на филмската дива Анита Екберг, симбол на „La Dolce Vita“. Но, животот на Анита беше сè освен „долче“ (сладок); нејзината приказна е приказна за актерка проголтана од сопствената сенка.

Филмската приказна го следи нејзиниот исклучителен живот, слабости и избори, ставајќи го во преден план и тешкото чувство да се биде ѕвезда.

На видео клипот Белучи е снимена на сет за Вог Италија за специјален едиторијал на Долче и Габана.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....