Во Србија на секои 28 минути едно лице ја губи битката со коронавирусот: Нови 7.790 случаи, 57 лица починаа

Во последните 24 часа во Србија на коронавирус се тестирани 24.404 лица, меѓу кои 7.790 биле позитивни, а 57 лица починале.

Според последните податоци на српското Министерство за здравство и Институтот „Батут“ на респиратори во здравствени институции низ Србија се наоѓаат 245 пациенти.

Според последните податоци изведен е податок дека во Србија е срушен рекордот на број на мртви, односно дека на секои 28 минути едно лице го губи животот.

Членот на Кризниот штаб на Србија, д-р Предраг Кон претходно изјави дека бројот на незабележани случаи на коронавирус може да биде и десет пати поголем, што значи дека на повеќе од 7.000 случаи, можно е да има околу 70.000 случаи само не се потврдени.

Слични објави

Интервју со Саша Богдановиќ: Не дојдовме на празна ливада да си ги кажуваме желбите

Слободен Печат

На 23 март ќе биде лансиран првиот словенечки сателит во вселената

Слободен Печат

Еве зошто Ердоган го одбра токму денешниот ден за да влезе и да се моли во Аја Софија

СДСМ и ДУИ ги приближија ставовите за избори, ВМРО-ДПМНЕ остана осамена

Филипче: Новите лекари ќе бидат ангажирани со договор на дело со 30.000 денари месечно платена пракса

Слободен Печат

Он лајн Собрание ќе има, но само како алтернативно работење во случај на вонредни околности

Слободен Печат

Остави Коментар

12 + 10 =

Слични објави

Германците не се тревожат иако коронавирусот се појави во 40 училишта во Берлин

Слободен Печат

БРАЈАН АДАМС наесен во СКОПЈЕ

Igor

Макрон евакуиран, демонстранти се обиделе да влезат во театар кадешто гледал претстава

Слободен Печат

Мајките и болните незадоволни што се вратија на работа, фирмите се радуваат

Слободен Печат

Студија: Вирусот кој го предизвикува Ковид-19 се шири низ лилјаците со децении

Проф. Др. Дејан Докиќ: Грипот и короната имаат слични симптоми, но разликата е голема!

Слободен Печат
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian