Почина Љубисав Иванов – Ѕинго

Во 84. година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999), долгогодишен истакнат фудбалски работник, прв човек на ФК Силекс и почесен претседател на Фудбалската федерација на Македонија, пишува на официјалниот профил на Фудбалската репрезентација на Македонија.

„Македонскиот фудбал денес го загуби еден од своите најдобри и најважни фудбалски работници во својата историја. Ми беше чест што го познавав и соработувавме со Љубисав Иванов – Ѕинго, а навистина е безпредметно воопшто да набројуваме со што сѐ го задолжи нашиот фудбал и Фудбалската федерација на Македонија.

Наша должност е да продолжиме по патот кој тој го трасираше. Да се грижиме за федерацијата и луѓето, да се грижиме за македонскиот фудбал.Прочитајте и…  ВИДЕО: Товарен воз полн со гориво излета од шините во Русија, една жртва

Во име на Фудбалската федерација на Македонија и целото фудбалско семејство, изразувам најдлабоко сочувство до семејството на Љубисав Иванов – Ѕинго. Нашите мисли сѐ со Вас.“, напиша Муамед Сејдини, претседателот на Фудбалската федерација на Македонија.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FFudbalskaReprezentacija%2Fposts%2F3826462554053891&show_text=true&width=552&height=576&appId

Слични објави

Ужас во бразилска болница: Жена се бори за живот додека нејзината ќерка се обидува да ја задуши (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен Печат

Судиите „многу добри“ – судовите неажурни?!

Слободен Печат

Сиромашните да не се секираат, ќе си останат сиромашни

Слободен Печат

Кој е виновен за заканата број 1: САД, Русија и Кина се обвинуват за пандемијата

Слободен Печат

Каракачанов откри детали од средбата со Заев: Има време до петок, во спротивно опциите се две!

Слободен Печат

Словачка во црно: Во стравична сообраќајна несреќа загинаа 4 деца, пожарникарите плачеле кога ги извлекувале

Слободен Печат

Остави Коментар

Шестнаесет + 16 =

Слични објави

(ВИДЕО) Слободен печат во Свети Николе: Во градот без коронавирус животот тече нормално, но под маски

Слободен Печат

Граѓаните не сакаат облакодери во Јурија, ќе блокираат улици ако не се смени ДУП

Слободен Печат

Доброволци во Британија се заразуваат со Ковид-19 за побрзо да се најде вакцина

Нагорно Карабах: Сите повикуваат на мир, но војната ескалира

Слободен Печат

Нови правила за влез во Грција преку Промахонас, дозволени и директни летови од Велика Британија

Полицајци им дошепнувале на сопственици на кафулиња дека доаѓа инспекција на журка за да „се разбегаат по дома”

MacedonianAlbanianBulgarian