33.8 C
Скопје
14:26 - 24 јуни, 2024

Синот на Балашевиќ се жени! Шест месеци чекав благослов во Израел! (ФОТО)

Младиот продуцент Алекса Балашевиќ, синот на Ѓорѓе Балашевиќ ја запроси својата девојка Николина во Израел, за што долго чекал дозвола.

За нивниот приватен живот ретко се зборува, па така и малкумина знаеја дека Алекса е во долгогодишна среќна врска со Николина, но за магазинот „Глорија“, тој ги раскажа деталите.

Фото: Принтскрин

– Шест месеци чекав благослов од Ерусалемската патриархија и во Назарет, во манастириот Николаја маченик, не венча епископот Романос и тоа баш на Светиот Петок. Го чекав долго тој благослов, бев на пост и молев за едно вакво убаво случување. Свршувачката е направена и од тогаш го носам прстенот. Сега чекаме благослов за венчкавка, односно брачна тајна. Би сакал црквената венчкавка да биде во Светата земја. На луѓето во денешно време ова можеби им е необично, бидејќи денеска има се помалку венчавки во црква – изјавил Алекса Балашевиќ.

Младиот Алекса од 2012 година е репрезентативец на Србија во борење. Сепак, Алекса не го заобиколи ниту музичкиот ген.

– Многу пишувам музички текстови во слободно време, кои навистина сакам и знам да напишам, но искрено никогаш не би наплатил. Честопати сум зборувал со татко ми да напишеме заедно некоја песна посветена на српскиот спорт и спортисти, па може и да се случи тоа – рекол младиот Балашевиќ за „Блиц“.

Слични објави

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

(Фото) Жешка поддршка за Хрватска: Нивес Целзијус позираше гола и се завитка во знаме

Еспресо

Јелена Карлеуша сподели снимка со Душко: „Простувај, подобро не знаев“

еспресо

(Видео) Прво огласување на Драган Станковиќ по пожарот! Партнерот на Јована Јеремиќ е шокиран: Турбулентно е на пекарскиот пазар, властите нека истражат

Еспресо

Познат новинар исчезна на грчки остров, полицијата се сомнева дека паднал од карпа: „Сакаше пеш да се врати од плажа…“

еспресо
Се вчитува....