Кучињата ги препознаваат лошите луѓе

Кучињата се исклучително интуитивни животни кои лесно ги препознаваат разликите во расположението на своите сопственици, но истражувањата потврдиле дека тие можат да препознаат и лоша личност.

Едно неодамнешно истражување покажало дека кучињата можат да проценат колку можат некому да му веруваат. Кучињата можат да ги прочитаат нашите гестови и изразите на лицето. Ако го доведувате во заблуда, нема да ви верува и да ве послуша. А доколку вашето куче не ги сака вашите пријатели, можеби тие не се искрени?

Кучињата имаат способност да препознаат кога некој лошо се однесува кон нивните сопственици и можат да се прилагодуваат на таквите ситуации. Знаеме дека луѓето се склони да ја занемаруваат својата интуиција и да им даваат шанса на некои поединци кои подоцна ги повредуваат. Ако тоа ви е вообичаена грешка во животот, набавете си куче.

Слични објави

Ќе „гори“ светот! „Пусикет Долс“ по 10 години се обединија и го имаа првиот настап! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирина Шајк со шлиц до колковите и „пуш-ап“ градник ќе ви го одземе здивот! (ФОТО)

Слободен печат

Синот на Есма Реџепова ја раскажа горката приказна за кралицата на ромската музика

Слободен печат

Карлеуша го вжешти Копаоник: Не ми треба доброволец, ние жените можеме и сами! (ФОТО)

Слободен печат

Фановите збунети: Што се случува меѓу принцот Вилијам и Кејт? (ВИДЕО)

Слободен печат

Србија ги има Раста и Клинац, ние го имаме Давид – слушнете ја неговата нова песна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

9 − три =

Слични објави

Нема да го препознаете: Погледнете како изгледа Панки по враќањето од притвор! (ФОТО)

Слободен печат

Џенифер Лопез и посвети емотивна порака на оваа жена: Ти благодарам што ме сакаш (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Лоши навики кои неизбежно водат кон пожар во домот

Igor

10 знаци дека сте лош родител

Igor

Пред да спие со нив, славната пејачка партнерите ги води на тестирање за полови болести

Слободен печат

Сања Кужет – Досега сигурно не сте ја виделе во вакво издание (ФОТО)

Слободен печат