13.8 C
Скопје
03:58 - 28 септември, 2023

Детали во домот за пролетна свежина

Искористете ја енергијата и еланот што ви ги нуди пролетта – уредете го вашиот дом во согласност со ова годишно време. Потребна ви е волја и малку креативност, а резултатите се повеќекратни. Ви даваме неколку идеи за пролетно разубавување на домот.

Клуч за добро дизајнираниот интериер се деталите. Затоа сконцентирајте се на оние детали кои добро ќе се вклопат во вашата просторија.

Користете живи бои. На пример, небеско сина, светло зелена или боја на лаванда искористете ги како главен мотив, а потоа додадете ситни детали во различни шарени нијанси.

Ако не сте расположени за кречење или ставање ѕидни тапети со цветни дезени, пролетната свежина можете да ја внесете во домот и со нови завеси, прекривки или теписи со цветни бои и дезени.
Поврзете ги сите простории со детали што се повторуваат или по форма или по боја. Поставете на неколку места, на пример на столиците или на полиците пеперутки во различни бои или различни видови цвеќиња во иста боја. Со детали и ситни измени без големи трошоци навистина можете да ги освежите просториите во вашиот дом.

Слични објави

(Фото) Викторија Бекам со сензуална фотосесија промовира парфеми: Три миризби посветени на емоции за Дејвид

Еспресо

Мајката на Бекам стравувала дека тој ќе изгуби сè кога почнал да се забавува Викторија

Еспресо

Што открива крвната група за вашиот љубовен живот?

Еспресо

(Фото) Двојна промоција на Татјана и Новица: Ќе плачам во авион кога ќе си одиме за Австралија, ова ми е како сон

М.Џ.

(Фото) Згодниот Саша Ковачевиќ ги разочара жените: Сака само една и ѝ напиша нежна порака

Еспресо

Кувајт нема да го гледа „Барби“, пред да го забрани овој и уште еден филм, барале бришење на некои сцени

еспресо
Се вчитува....