Детали во домот за пролетна свежина

Искористете ја енергијата и еланот што ви ги нуди пролетта – уредете го вашиот дом во согласност со ова годишно време. Потребна ви е волја и малку креативност, а резултатите се повеќекратни. Ви даваме неколку идеи за пролетно разубавување на домот.

Клуч за добро дизајнираниот интериер се деталите. Затоа сконцентирајте се на оние детали кои добро ќе се вклопат во вашата просторија.

Користете живи бои. На пример, небеско сина, светло зелена или боја на лаванда искористете ги како главен мотив, а потоа додадете ситни детали во различни шарени нијанси.

Ако не сте расположени за кречење или ставање ѕидни тапети со цветни дезени, пролетната свежина можете да ја внесете во домот и со нови завеси, прекривки или теписи со цветни бои и дезени.
Поврзете ги сите простории со детали што се повторуваат или по форма или по боја. Поставете на неколку места, на пример на столиците или на полиците пеперутки во различни бои или различни видови цвеќиња во иста боја. Со детали и ситни измени без големи трошоци навистина можете да ги освежите просториите во вашиот дом.

Слични објави

Луѓето СЕ СРАМАТ да зборуваат за тоа: Психолог открива која е НАЈЧЕСТАТА ПРИЧИНА за распаѓање на бракот

Igor

„Оживејте“ ги домашните билки со помош на овој трик

Igor

И Роналдо го спушташе погледот: Никол и неговата вереница во војна со деколтеата (ФОТО)

Igor

Лиз Харли во шестата деценија изгледа „како авион“, а тоа можете да го видите на нејзините нови фотки во бикини (ФОТО)

Слободен печат

Се уште не сте виделе како Џенифер Лопез во танга игра на шипка? (ВИДЕО)

Слободен печат

Еве што се крие под шминката: Ева Лонгорија без мејкап не ни наликува на убавицата од црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет − 3 =

Слични објави

Професорка спиела со 5 ученика, а пронашле и експлицитни снимки!

Слободен Печат

Шест неочекувани бенефити од „задоцнетото“ мајчинство

Igor

ТОП 30 ВО КИНА, ТОП 10 ВО КАМБОЏА: Убавата Анѓела Јакимовска амбасадор на македонската убавина низ светот (ФОТО)

Слободен печат

Повеќе не им верува на жените: Познатата манекенка Кара Делавињ раскина со својата девојка!

Слободен Печат

Мала промена: Цеца има нов имиџ, а коментарот на еден МАЖ ја израдува најмногу! (ФОТО)

Слободен печат

Синчето на Тамара наполни една година – Погледнете дел од атмосферата (ФОТО)

Слободен печат
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian