16.8 C
Скопје
23:28 - 19 мај, 2024

Ознака : Трајче Чичевски

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото сторија) Во викенд куќата на Трајче Чичевски во Горно Коњаре: „Секојдневно поминувам и по 50 километри само за да ги наводнам цвеќињата“

Ј.К.Д
Чичевски Трајче е риболовец, градинар, господин од природата. Внуците пак, го обожаваат, а има и зошто.  Тој е пензионер од Скопје. 40 години работел во...