15.8 C
Скопје
07:11 - 22 мај, 2024

Ознака : торина

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) Украинскиот евровизиски бенд свири на плоштад во Лавов: „ЌЕ БИДЕМЕ ВО ТОРИНО!“

Еспресо
Украина ќе настапи на шестото место во првото полуфинале закажано за 10 мај. Оркестарот Калуш, бендот што ќе ја претставува Украина на Изборот за песна...