21.8 C
Скопје
16:04 - 30 мај, 2024

Ознака : тони сирико

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Kој беше Тони Сирико: сè за ѕвездата од „Сопранови“ кој пред да стане глумец имал мафијашко искуство

Еспресо
Почина американскиот актер Тони Сирико, еден од протагонистите на серијата „Сопрановите“. Тони Сирико, американски актер добро познат пред се по тоа што глумеше во ТВ...