17.8 C
Скопје
05:58 - 20 мај, 2024

Ознака : тони бенет

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Си замина „најдобриот во бизнисот“: Почина последниот од големите италијанско-американски пејачи, Тони Бенет

Еспресо
Не доживувајќи неколку недели пред неговиот 97-ми роденден, Тони Бенет почина во Њујорк – музичар кого Френк Синатра го нарече „најдобар во бизнисот“. Американец со...
СветСлајдерСцена

Со среќа пензија Тони Бенет!

Еспресо
Американскиот пејач Тони Бенет ја спушта завесата на блескавата седумдецениска кариера. Тој се повлече од настапување на 95-годишна возраст поради Алцхајмерова болест, изјави неговиот син...
СветСцена

Сопругата на Тони Бенет за неговата борба со Алцхајмеровата болест: Веќе не истиот, освен кога пее

Еспресо
Легендарниот музичар Тони Бенет боледува од Алцхајмер уште во 2016 година, но посериозни знаци на болеста почна да покажува две години подоцна за време на...