10.8 C
Скопје
05:19 - 23 мај, 2024

Ознака : таџ махал

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Е ОВА Е ЉУБОВ: Индиски бизнисмен изградил реплика на Таџ Махал за својата сопруга

И. Т.
Индиецот Ананд Пракаш Чуксеј изградил помала реплика на легендарниот Таџ Махал како дом за неговата 27-годишна сопруга. 52-годишниот бизнисмен го подигнал својот „споменик на љубовта“...