23.8 C
Скопје
19:42 - 14 јуни, 2024

Ознака : роулинг

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Ти си следна по Салман Ружди“: Смртни закани од естремист за писателката Џ.К.Роулинг

Еспресо
Авторот на серијалот „Хари Потер“, Џ. К. Роулинг, доби јавна закана од екстремист поддржан од Иран набргу откако таа го осуди вчерашниот напад врз колегата...