23.8 C
Скопје
13:58 - 30 мај, 2024

Ознака : протесст

ЕспресоСлајдерЧудесни жени

(Видео) Жените во Иран сечат коси и палат хиџаб – револт и гнев по бруталното убиство на млада девојка

Еспресо
На Твитер позната новинарка од Иран објави видео на кое се гледа како жени во оваа земја протестираат и го покажуваат својот гнев со сечење...