19.8 C
Скопје
19:08 - 30 мај, 2024

Ознака : пештера

Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Пештера Врело – Скопје кањон Матка

Еспресо
Пештера Врело – Скопје кањон Матка....
СекојдневиеСлајдер

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Античка ДНК открива досега непозната група луѓе

М.С
Според новото истражување, оваа конкретна човечка лоза никогаш не била пронајдена на друго место во светот, а студијата е објавена во списанието „Nature“. Коските на...