16.8 C
Скопје
01:39 - 26 мај, 2024

Ознака : палачинка

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ВИЕТНАМ: Крцкава палачинка – „Bánh xèo“

Еспресо
Слободно преведено како крцкави палачинки, „bánh xèo“ е познато виетнамско јадење кое комбинира крцкави палачинки со разновидни солени состојки. Карактеристичниот виетнамски елемент во овие хранливи...