11.8 C
Скопје
23:12 - 29 февруари, 2024

Ознака : мартијан кириловски

ЛајфстајлСцена

Мартинијан Кириловски победник на „Макфест“

Igor
Синоќа во Штип заврши 34. издание на фестивалот „Макфест“. Првата награда ја доби Мартинијан Кириловски, кој ја изведе песната „Сто пати на ден“. Второто место...