Мартинијан Кириловски победник на „Макфест“

Синоќа во Штип заврши 34. издание на фестивалот „Макфест“.

Првата награда ја доби Мартинијан Кириловски, кој ја изведе песната „Сто пати на ден“.

Второто место го освои дуетот Александар Митевски и Дац со песната „Уште ми фалиш“, а на третото место се најде српската група „Фрајле“ со песната „Не и признавај“.

Наградата за најдобар аранжман ја доби Иле Спасов за композицијата „Твоите очи лажат“.

Најдобар сценски настап имаше Мартија Станојковиќ за изведбата на „Возбуда и љубов“, а најдобра вокална интерпретација, според жирито, Росана Сариќ Тодоровска, за песната „Спомени“.

Наградата за најдобар дебитант ја доби струмичанката Славица Ангелова, која ја изведе композицијата „Љубовта не боли“.

За разлика од минатата година, кога имаше коментари дека сумите за првонаградените се астрономски, оваа година наградата за првопласираниот е 5.000 евра, второпласираните добија 3.000 евра, а за третото место се издвоени 1.000 евра.

И претседателот Стево Пендаровски на Фејсбук му честиташе на Мартинијан.

Честитки за Мартинијан Кириловски за добиената прва награда на овогодинешното издание на „Макфест.“ Им честитам и на…

Publiée par Stevo Pendarovski sur Samedi 12 octobre 2019

Слични објави

Џакузи, сонце, рај… Шварценегер изолацијата ја подигна на ново ниво

Еспресо

Го замени Бредли Купер за него: Ирина ужива во друштвото на овој маж! (ФОТО)

Igor

Ѓорѓе Балашевиќ доживеал инфаркт!

Igor

Пејачката не е скржава: Северина блесна во фустан од 3.000 долари (ФОТО)

Igor

Ќерката на Цеца без грам шминка, скапа гардероба и гламур направи НЕСЕКОЈДНЕВНО ВИДЕО!

Igor

Ќе има ли принова? Хајди Клум ги заинтригира фановите со објавата на Инстаграм

Еспресо

Остави Коментар

2 × 3 =

Слични објави

Ова ќе биде првата работа на Меган Маркл после напуштањето на кралското семејство!

Еспресо

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, но и препорачливо!

Igor

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Еспресо

Louis Vuitton ранец од 10.000 долари

Igor

Преубавата манекенка Викторија Јаначковиќ објави фотка за која долго ќе се зборува! (ФОТО)

Васко Спасоски

НЕ МУ ДОАЃА ПАМЕТ: Дарко Лазиќ се враќа на старите навики

Igor