16.8 C
Скопје
08:00 - 22 мај, 2024

Ознака : М.Најт Шјамалан

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Режисерот М.Најт Шјамалан емотивно за БРУС ВИЛИС: „Тој секогаш ќе биде херојот од мојот постер на ѕидот како дете, на Вилис му ја должам кариерата!“

Еспресо
По тажната вест за збогувањето на Брус Вилис со филмот, режисерот на „Шестото сетило“ М.Најт Шјамалан, кој неколку пати соработувал со актерот, сакаше да ја...