16.8 C
Скопје
08:00 - 22 мај, 2024

Ознака : лолобриџида

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Секс симболот на 50-те и 60-те години Џина Лолобриџида денес полни 95 години: „На мои години треба да имам малку мир, но сè уште го немам“

Еспресо
Икона за убавина, но и одлична италијанска актерка: Џина Лолобриџида денес, на 4 јули, полни 95 години. Наречена „ла Лоло“, таа беше една од најважните...