25.8 C
Скопје
13:46 - 25 мај, 2024

Ознака : лиза лоринг

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина глумицата Лиза Лоринг, легендарната Вендсдеј Адамс од серијата „Семејството Адамс“: „Мирно си замина додека двете ќерки ја држеа за раце“

Еспресо
Лиза Лоринг, актерката која ја играше Вендсдеј Адамс во првата адаптација на „Семејството Адамс“, почина на 64-годишна возраст по мозочен удар.   View this post...