26.8 C
Скопје
14:03 - 25 мај, 2024

Ознака : ликопен

Дестинации и Дегустации

ИСХРАНА ВО БОЈА: Црвени намирници за балансирана диета

Igor
Карактеристично за црвените намирници е што содржат ликопен, кој ја заштитува нашата кожа, помага во одржување на здрави епителни клетки. Очигледниот избор на црвена храна...