13.8 C
Скопје
21:24 - 23 април, 2024

Ознака : ковачевски

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Нѐ чека најтешка зима, Владата има план без рестрикции на струја

jasmina.kantardzieva
Овие есен, зима и пролет се најтешки во повоената македонска држава и ние тоа ќе го издржиме, рече премиерот Димитар Ковачевски откако заврши седницата на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Средба Ковачевски – Санчез, модни близнаци кои ги „издава“ само вратоврската

Еспресо
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска го пречека премиерот на Кралството Шпанија Педро Санчез на својата прва официјална посета на Република...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Еди Рама и Ковачевски со заедничко селфи од Брисел, зарем човек со ваква вратоврска да го чека Годо?!

Ј.К.Д
Албанскиот премиер Еди Рама (58) од Брисел со селфи фотографија на која е во друштво со Ковачевски испраќа шегобијна порака на својот Инстаграм профил.   ...