Ознака : карола

Лајфстајл Сцена

Победник на Евровизија се венча на Вис во Хрватска

Igor
Шведскиот пејач Манс Зелмерлов кој победи на 60-то издание на Евровизија реши своето судбоносно „да“ да го каже во Хрватска. Парот се венчал на ѕидините...