19.8 C
Скопје
02:26 - 18 јуни, 2024

Ознака : каро кинтеро

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Уапсен во Мексико: Криминалниот живот на Каро Кинтеро, последната мексиканска нарко-легенда од старата школа

Еспресо
Основачот на картелот Гвадалахара, подоцна наречен картел Синалоа, ќе се врати во затвор откако речиси девет години беше бегалец. Тој, Каро Кинтеро, со прекар Ел...
Еспресо

Уапсен во Мексико „кралот на дрогата“ Рафаел Каро Кинтеро, еден од 10-те најбарани нарко босови од ФБИ

Еспресо
За „главата“ на трговецот со дрога има награда од 20 милиони долари, а опишан е како „исклучително опасен“. САД сакаат екстрадиција. Еден од 10-те најбарани...