36.8 C
Скопје
17:09 - 18 јуни, 2024

Ознака : каракачанов

Наши ФациСлајдерСцена

ВИДЕО: Игор Џамбазов им запеа на Каракачанов и на Борисов – Бела чао!

Еспресо
Многумина досега испејаа свои верзии на италијанската партизанска песна „Бела чао“ (Bella ciao), а сега тоа го направи и Игор Џамбазов. Нашиот најголем шоумен песната...