23.8 C
Скопје
04:41 - 23 јуни, 2024

Ознака : јулија тимошенко

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Тимошенко за посетата на Макрон, Шолц и Драги: „Иднината на Украина зависи од нивните зборови“

Еспресо
Неколку часа пред средбата на тројцата европски лидери Макрон, Шолц и Драги, закажана за денеска во Киев со Зеленски, пристигнуваат зборовите на поранешната украинска лидерка...