27.8 C
Скопје
10:11 - 13 јуни, 2024

Ознака : Јонче Христовски

БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

„Ако умрам, ил загинам“ на Јонче Христовски се најде на новиот албум на Црвена јабука

Еспресо
Петнаесет нови песни со ретро звук потсетуваат на Јабука во нејзините најдобри денови. Како и секогаш, темата на песните е љубовта, а на многу од...