4.8 C
Скопје
07:04 - 27 февруари, 2024

Ознака : халк банка

ЛајфстајлСлајдерСтил

Пари во банка: Чувството на моќ е во штедењето

Еспресо
Животот честопати не тече како што планираме. Рецесија, губење работа, поправка на автомобил или некој поскап уред во домаќинството… Дури и со, да речеме секојдневни...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Новогодишен Промо депозит од Халкбанк со камати до 3,3%

Еспресо
Во пресрет на предновогодишната еуфорија кога сите се подготвуваме за дочекот на Новата година, покрај трошоците што ги правиме за славење и набавка на подароци...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Халкбанк обезбеди 120 садници за зазеленување на повеќе локации во Кочани

Еспресо
Вчера во Кочани започна голема акција за засадување на нови садници низ училиштата, градинките, градскиот пари и одделни зеленила во градот, како донација од Халкбанк...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Кога плаќањето се исплаќа, шопингот е вистинска забава

Еспресо
Новата година ни чука на врата, празничната еуфорија веќе можеме да ја почувствуваме насекаде околу нас – во нашите домови, низ улиците, кафулињата, а најмногу...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Халкбанк едуцира: Предности од користењето на дигиталните банкарски услуги

Еспресо
Дигиталната револуција во изминатите години внесе значајни промени во сите сфери на економското делување. Општо е прифатено дека дигиталните услуги се голема предност во современото општество,...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

Иновации во дигиталните банкарски услуги – тренд или потреба?

Еспресо
Современите корисници на банкарски услуги сè повеќе користат дигитални технологии. Интернет банкарството стана стандард во земјите од Европската унија, додека употребата на физичка готовина опаѓа....
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Откријте ги предностите на онлајн услугите на Халкбанк: Онлајн кредит и Онлајн депозит

Еспресо
Брзиот технолошки развој во последниве децении доведе до вистинска дигитална револуција во сите сегменти на секојдневието. Општо е прифатено дека дигиталните услуги се голема предност...
ЛајфстајлСлајдерСтил

Отсега отворање сметка во Халкбанк на било кој шалтер на Пошта

Еспресо
Сите корисници на поштенски услуги отсега, во било која од 324 активни поштенски единици на Македонска пошта АД, со 470 шалтерски места, ќе можат да...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Халкбанк трета година по ред на 8 септември во Маврово ја организира велосипедската трка Halk Velo Green

Еспресо
И годинава, на 8 септември, трета година по ред, во Маврово ќе се одржи хронометар велосипедската трка Halk Velo Green чиј организатор е Халкбанк АД...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Mastercard world: За патувања и живот со привилегии

Еспресо
Доколку сте љубител на патувања, често патувате или тоа допрва ќе го правите, не двоумите се која платежна картичка да ја изберете како ваше средство...