03:07 - 23 јуни, 2024

Ознака : џорџ лукас

СветСлајдерСцена

ВИСТИНСКИ БОРЦИ: Ѕвезди кои прозбореа за деталите за нивната битка со дијабетесот

И. Т.
Дијабетесот е хронична болест која се карактеризира со покачено ниво на гликоза во крвта. Поголемиот дел од храната што ја јадеме се претвора во гликоза...