36.8 C
Скопје
16:36 - 18 јуни, 2024

Ознака : цигариж

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

Светски ден за борба против пушењето: Македонците лидери по бројот на пушачи во регионот и во Европа

М.Р.
Денес е 31 Мај, Светски ден за борба против пушење. Секоја година на овој ден, Светската здравствена организација (СЗО)  и партнерите го одбележуваат Светскиот ден...