13.8 C
Скопје
23:54 - 14 април, 2024

Ознака : букурешт

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ВИДЕО) Автомобил залетан – право во РУСКАТА амбасада во Букурешт, удрил во оградата и се запалил!

Еспресо
Приватно возило утрово удрило во оградата на руската амбасада во главниот град на Романија, Букурешт. Во извештајот на државното радио на Романија се наведува дека...