7.8 C
Скопје
04:06 - 28 февруари, 2024

Ознака : бети ен бруно

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина глумицата најпозната по „Волшебникот од Оз“: Добитничка на три Еми награди

Еспресо
Актерката и новинарка Бети Ен Бруно, која како дете играше во познатиот филм „Волшебникот од Оз“, почина на 91-годишна возраст. Причината за смртта се уште...