4.8 C
Скопје
03:42 - 4 март, 2024

Ознака : бети дејвис

СветСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) ПОЧИНА БЕТИ ДЕЈВИС: Која беше кумата на фанк музиката и зошто е толку важна?

Еспресо
Бети Дејвис, кумата на фанк музиката и поранешна сопруга на џез легендата Мајлс Дејвис, почина во средата од природна смрт на 77-годишна возраст, пишува „Rolling...