36.8 C
Скопје
19:11 - 15 јули, 2024

Ознака : arroz con leche

Дестинации и ДегустацииСлајдер

„ARROZ CON LECHE“: Автентичен шпански пудинг од ориз

Ирена Трајкова
Колку и да изгледа едноставно, трикот да се направи совршен arroz con leche или ориз со млеко е да се изберат вистинските и квалитетни состојки...